Scuba Rangers

diveSSI Image: SR_Basic SSI Scuba Rangers programı, çocuklar için dünyanın en gelişmiş scuba ve şnorkel programlarından biridir. Dalış okulu, 7 ile 12 yaş arası çocuklar için tasarlanmış Scuba Rangers sınıflarını, güvenli Rangers programında özel eğitimli eğitmenler tarafından öğretilen ve çocuğunuzun nazik, çok yönlü bir şekilde su harikaları ile tanıştıracak.

SCUBA RANGERS Felsefesi

Başarılı bir SCUBA RANGER programını basit ve eğlenceli kılmak için,beş adımda tanımlanan SCUBA RANGERS Star tasarladık:

Doğru Bilgi:Rangerların sorumlu dalış kurallarını öğrenmeleri gerekir.

Doğru Beceri:Rangerlar temel scuba becerilerini öğrenmeli ve uygulamalıdırlar.

Doğru Ekipman:Rangerlar temel scuba ekipmanlarını kullanmayı, bakımı ve korumayı öğrenmelidirler.

Doğru Tecrübe:Rangerlar , kendi dalış sınırları içinde, dalış ve su araştırmaları hakkında daha fazla bilgi edinmek için dalış yeterliliklerine devam etmelidir.

Eğitim:Scuba Rangerlar dalışta rahatlık ve solunum hakkında bilgiler öğrenerek,diğerlerine yardım ve ekipmana aşina olmaya odaklanırlar.

Eğitim 5 farklı düzeye bölünmüştür. Çocuklara , onların güvenli ve başarılı, ama eğlenceli ve kontrollü bir ortamda dalıcı olmaları için gereken bilgi ve beceriler verilmektedir.

diveSSI Image: SR_all
Çocuklarınızın heyecanı Scuba Ranger merdiveninde yukarıya doğru artacak! Rangerlar başarı ve sahiplenme duygularına katkıda bulunmak için, her seviye tamamlandığında kendilerini şnorkele bağlı hissedecekler.

Birinci Adım Red Ranger Bu adımda yüzme becerinizin ne kadar gelişmiş olduğunu gösterecek ve maske, şnorkel ve paletle yüzmeyi öğreneceksiniz. Ayrıca diğer çocuklara nasıl yardım edileceğini de göstereceksiniz. Ama en önemlisi: Eğlenmek!

İkinci Adım White Ranger Eğitmeniniz size dalış ekipmanınızla ilgili bilmeniz gereken her şeyi öğretecek. Ne işe yarar? Nasıl kullanılır? Ve sonra ekipmanınızla birlikte havuza gireceksiniz!

Üçüncü Adım Blue Ranger Havuzda yeni dalış alıştırmaları öğreneceksiniz. Suyun içinde asılı kalmayı öğreneceksiniz. İnanabiliyor musunuz? Dibe düşmeyecek, suyun yüzüne de çıkmayacaksınız!

Dördüncü Adım Silver Ranger Üzerinizde dalış ekipmanı varken diğer çocuklarla birlikte havuzda harika oyunlar oynarsınız. Böylece öğrendiğiniz tüm dalış becerilerini uygulayabilirsiniz.

Beşinci Adım Demo Ranger Hazırsanız anne babanıza, kardeşlerinize ve bütün arkadaşlarınıza öğrendiklerinizi gösterebilirsiniz. Size hayran kalacaklar!

Demo Ranger olarak Scuba Ranger Kulübüne üye olabilirsiniz. Bu kulüp size özeldir, pek çok eğlenceli şey yapar ve havuzda dalmaya devam edersiniz. Mesela televizyonda gördüğünüz o güzel balığın adını öğrenebilirisiniz. Ya da havuzda su altında bir cisim arayabilirsiniz. Bazı Scuba Rangerlar birlikte akvaryum ya da dalışla ilgili bir film izlemeye giderler. Dalışla ilgili pek çok eğlenceli aktivite düşünebilirsiniz!

Birçok SSI Resortu Scuba Rangers Dalış Gezileri sunmaktadır. Bu, çocuklarınıza ilham ve size unutulmaz bir aile tatili ile için harika bir yoldur.

Scuba Ranger EĞLENCELİDİR.

Eğer çocuğunuz herhangi şeyle ilgilenmemek için mücadele ediyorsa, neden zaman içinde test edilmiş Scuba Rangers programı aracılığıyla çocuk dalış okulunu denemiyorsunuz? Scuba Ranger programı içerisinde, ilerlemenin yanı sıra akvaryumlar için geziler, sualtı türlerini tanıma, okyanuslardaki harikaların filmleri ve boyama kitapları gibi eğlenceli eğitim materyalleri ile çalışmaya heyecanlandıracak bir katman sistemi sayesinde, çocuklarınızı Scuba Rangers etkinliklerinde aktivitelere dahil etmek için sabırsızlanıyoruz.