DALIŞ PROFESYONELİ DERECELERİ

diveproratings

1970 yılından bu yana, SSI, mesleki eğitim alanında liderlik yapmaktadır. SSI Dalış Rehberi programı endüstriye daha fazla dahil olmak isteyen dalıcılar için basit bir yoldur, ancak SSI Eğitmeni olmak için gerekli sorumluluğu ya da taahhüdü almaya hazır değildir. Dalış Rehberi programı Profesyonel Dalış macerası için başlangıç ​​noktasıdır.

Science Diving in tamamlanması SSI Divemaster’a yükseltmek için bir adımdır. Bu dalışsız uzmanlık , fizik, fizyoloji ile ilgili derinlemesine bilgi, dekompresyon teorisi, ekipman ve su ortamını birleştirir. Science Diving, SSI Dive Control Specialist Kursunun temelidir ve SSI Divemaster olarak bir sonraki seviyeye geçmeniz için gereklidir.

Dive Guide programının eğitime yaklaşımı , pratik uygulama, arka plan bilgileri ve esnekliğini kullanarak gerçekleşmektedir. Amaç, iyi hazırlanmış, çok yönlü ve değerli Dalış Profesyonelleri oluşturmaktır.

Kendini adamış Dalış Profesyonelleri, sportif scuba dalışına olan sevgilerini başkaları ile paylaşırken,SSI Dive Control Specialist programında önemli tecrübeler edinirler ve dalış maceralarına yeni değerler katarlar. SSI Dive Control Specialist programı dalış talimatlarının kapısını açmaktadır.

 

dg

DIVE GUIDE (DG)

Dive Guide programının eğitime yaklaşımı , pratik uygulama, arka plan bilgileri ve esnekliğini kullanarak gerçekleşmektedir. Amaç, iyi hazırlanmış, çok yönlü ve değerli Dalış Profesyonelleri oluşturmaktır. SSI Dive Guide’lar sertifikalı dalıcılara rehberlik ve liderlik yaparlar.Ayrıca, Şnorkel Eğitmeni programını geçtikten sonra, Şnorkel dalışı yaptırabilir,öğretir ve sertifikalandırır.


 

dm

DIVEMASTER (DM)

Dive Guide ve Science of Diving Uzmanlık Programının toplamı Divemaster’ a eşittir. Divemaster’lar Try Scuba(sadece havuzda)yaptırabilirler ve SSI Eğitmenlerinin direkt gözetimi altında havuz/sınırlı su, açık deniz dalışlarında asistanlık yapabilirler.

 


 

dcs

DIVE CONTROL SPECIALIST (DCS)

Üç seçeneğiniz var: Dive Guide, Science of Diving ve Dive Control Specialist eğitimlerini ayrı ayrı veya bir bütün halinde alabilir ya da herhangi bir eğitim sisteminden Dive Master olarak programa katılabilirsiniz.Dive Control Specialist olarak sertifikalı dalıcılara rehberlik ve liderlik yapabilir, sınıfta, havuz ve açık su eğitimlerinde SSI Eğitmenine yardımcı olabilir, SSI Eğitmeninin direk gözetimi altında Öğretim dolaylı gözetimi altında sınıf ve havuz becerileri öğretebilir (acil becerileri hariç),SSI Scuba Becerileri Güncelleme programını , SSI Şnorkel programını, ve SSI Try Scuba programını (sadece havuzu) yürütebilir,Uzmanlık Eğitmenliklerine yükselebilirsiniz.


 

ts

TRAINING SPECIALIST (TS)

Dive Control Specialist olarak, co-öğretimle belirli spesiyallerin eğitimlerini alarak Training Specialist olma imkanı vardır. Bu Özel programlar şunlardır: İrtifa Dalışı, Tekne Dalışı,Bilgisayarlı Dalış, Dijital Sualtı Fotoğrafçılığı, Ekipman Teknikleri, Mükemmel Yüzerlilik, Köpekbalığı Dalışı ve Acil Durum Eğitimi (doğrudan SSI tarafından sunulmaz)