TRAINER CAREER PATHWAY

Eğitmen Eğiticisi Eğitmen SSI Sisteminde ulaşabileceğiniz en yüksek yeterliliği temsil eder. Eğitmen Eğitimi Kurslarını (ITC) vermeye ve kendi Eğitmen Değerlendirmeleri (IE) için nitelikli SSI Eğitmenlerini hazırlamaya yetkilidir.Bu Eğitmen olarak en ödüllendirici ve en zorlu görevlerden biridir.

Eğitmen Eğiticisi Semineri (ITS), tüm dünyada meslektaşlarınızla karşılaşabileceğiniz uluslararası bir olaydır. Bu, yoğun eğitim ve değerlendirmelerle deneyim ve tutkunuzu paylaşarak, dünyanın her yerinden gelen insanlarla kişisel bir ağ oluşturmanız için fırsat olacaktır.

Beyond SSI’s recreational programs, there are other opportunities for Instructor Trainer ratings – Extended Range Instructor Trainer, Technical Extended Range Instructor Trainer, Freediving Instructor Trainerand Swim Teacher Trainer.

 

DCSI

DIVE CONTROL SPECIALIST INSTRUCTOR (DCSI)

İlave 30 Open Water Sertifikası sonrasında Dive Control Specialist Eğitmeni olmaya hak kazanırsınız.Dive Control Specialist Eğitmenler Advanced Open Water eğitmenler gibi aynı haklara ilaveten Dive Control Specialists yetiştirirler ve eğitmen Eğitimi Kurslarında Eğitmen Eğiticisinin dolaylı gözetiminde asistanlık yaparlar.


 

 

MI

MASTER INSTRUCTOR (MI)

150 sertifika sonrasında Master Instructor derecesine yükselirsiniz, SSI Ürün İnceleme Komitesine ve bir Eğitmen Eğiticisi programına kayıt hakkı elde edersiniz.

 


 

IT

INSTRUCTOR TRAINER (IT)

Eğitmen Eğitimi Seminerini başarı ile bitirdiğinizde,Dive Control eğitmenin yetkilerine ilave olarak,Uzmanlık Eğitmenlik Kursları, Advanced Open Water Eğitmenliği, Dive Control Specialist Eğitmenliği, Dive Professional Upgrade programlarını yürütür ve eğitmen Değerlendirici ile Open Water Eğitmen Değerlendirmesine asistanlık yapar.