Maceralar / Scuba Dalış

Stres, günlük yaşantınızı etkiliyor mu? 
Kurallar sizin tam anlamıyla özgür hissetmenize engel mi oluyor?
Doğaya daha yakın olmak ister misiniz?
Bunu yapmanın sadece bir yolu var: nihai sınır geçmek!

Atılmak istediğiniz macerayı seçin… Hemen Başlayalım!

cKc Divers, Scuba maceralarında PSS Worldwide ile çalışarak uluslararası geçerliliği ve standartları olan programları sunuyor.

cKc Divers Scuba Maceralarının kapsadığı programlar EU ve ISO standartlarının yanı sıra RSTC (Recreative Scuba Training Council) standartlarını da sağlayarak uluslararası geçerliliği olan sertifikasyonlar sağlıyor.

Böylece başladığınız yeni maceranıza dünyanın tüm denizlerinde devam edebiliyorsunuz.

Yapmanız gereken tekşey ne zaman ve nasıl başlayacağınıza karar vermek; cKc Divers, size bu heyecan verici macerada rehberlik etmeye hazır.

BAŞLANGIÇ SEVİYESİ MACERALAR

Sualtı dünyası ile tanışmanız için cKc Divers sizlere üç farklı başlangıç programı sunuyor. Bu programların herhangi birini seçerek yeni maceranıza başlamak için çok geç kalmayın…


Mavi sizi çağırıyor…

SCUBA EXPERIENCE

6 metre

Scuba Experience bir kurs değildir, ancak sualtı dünyasına bir giriş deneyimidir. Tamamlanmasından sonra, katılım belgesi verilmektedir ancak bunun bir dalış yeterlilik belgesi olarak hiçbir geçerliliği yoktur. Ancak, bu tecrübeyi severseniz, Scuba Dalış kursuna devam edebilirsiniz.

SCUBA DIVER

12 metre

İlk parçası Scuba Experience programı olan Scuba Diver kursu, bir dalgıç olmak için en hızlı yoldur.
Uluslararası Scuba Diver sertifikası 12 metre derinliğe kadar, bir dalış profesyonelinin eşlik etmesi koşuluyla, tüm dünyada dalış yapmanıza izin verir.

OPEN WATER DIVER

18 metre

Open Water Diver kursu büyük bir “başlangıç” olmasına rağmen, bağımsız bir dalgıç olmanızı sağlayacağı için sizi daha çok zorlayacaktır. Scuba Diver Kursuna katıldıysanız… Zaten büyük bir başlangıca sahipsiniz demektir!
Uluslararası sertifikasyon, 18 metre  maksimum derinliğine bir dalış eşi ile (dalış profesyoneli eşliğinde olma gereksinimi olmadan), dalış yapma imkanı sağlar.

Stresi durdurun, rahatlayın, keşfedin!

Sertifikalı bir dalgıç olarak, dalışın modern yaşamın stresinden uzaklaşmak için mükemmel bir fırsat olduğunu zaten biliyorsunuz. Sizinle aynı hisseden diğer birçok insanla, su altında gerçek bir özgürlük duygusu ve rahatlatıcı bir ortamın tadını çıkarabileceğinizi de biliyorsunuz.

Artık tek yapmanız gereken yeni dalış fırsatlarını değerlendirmek. Bilginizi ve dalış becerilerinizi arttırırsanız, birçok farklı koşullarda ve birçok farklı yerde, her biri kendi açısından büyüleyici dalışlar yapabileceksiniz. Gündüz veya gece, batıklarda veya dik duvarlarda, tropik bölgelerde veya göllerde … her zaman dalma ve yeni maceralar deneyimleme fırsatını yakalayabilirsiniz.

Sadece maceraya devam etmeye karar vermelisiniz: cKc Divers, gitmek istediğiniz her yerde size rehberlik etmeye hazır!

İLERİ SEVİYE MACERALAR

Sualtı maceramız başladı, artık sualtında yeni maceralar peşinden koşabilirsiniz… cKc Divers elbette her maceranızda sizinle olacak….

ADVANCED OPEN WATER DIVER

30 metre

Advanced Open Water Diver kursu, daha derine inmek ve pusulalı ve pusulasız navigasyon gibi bazı özel aktiviteleri yönetmeyi öğreneceğiniz dalış eğitimi seviyesini temsil eder. Ayrıca nesneleri aramayı ve kurtarmayı, bir akıntıya, enkazlara, görüşün zayıf olduğu koşullarda veya geceleri dalmayı da öğrenebilirsiniz. Bu kurs sırasında alacağınız uluslararası sertifika, bir dalış arkadaşı ile 30 metre derinliğe dalmanızı onaylar.

SCUBA RESCUE DIVER

KURTARMA

Scuba Rescue Diver kursu, dalış acil durumlarıyla nasıl başa çıkılacağını öğrenmenin en iyi yollarından biridir. Bununla birlikte, PSS eğitim sisteminde kurtarmaya adanmış iki kurs daha vardır: İlk Yardım – Dalış Acil Durumunda CPR ve Oksijen. İlki genel uygulamalara sahipken, ikincisi yaralı bir dalgıca normobarik oksijen verilmesi ile ilgilidir. Bu üç kurs bu nedenle birbirini tamamlayıcı niteliktedir ve bir dalış acil durumu ile ilgili senaryoların üstesinden gelmek için tasarlanmıştır.

DEEP DIVER

40 metre

Advanced Open Water Diver sertifikası birçok yeni dalış fırsatına kapı açsa da, uygun eğitim olmadan daha derine inmek karşı konulamaz. Daha derinlere inmek istiyorsanız, Deep Diver kursuna katılabilirsiniz. Eğitimin sonunda, bir dalış arkadaşıyla, rekreasyonel dalgıçlar için maksimum derinlik sınırı olan maksimum 40 metre derinliğe kadar dekompresyonsuz dalışlar yapma bilgi ve becerisine sahip olacaksınız.

SPECIALITY DIVER

UZMANLIKLAR

cKc Divers, hali hazırda edinilmiş olan dalış tekniklerine hakim olmayı veya belki de tamamen yeni bir şeyi denemeyi amaçlayan birçok özel program sağlar. Seçebileceğiniz programlardan bazıları şunlardır: Gece Dalışı, Sınırlı Görüş Dalışı, Batık Dalışı, Akıntı Dalışı, Arama ve Kurtarma, Sualtı Ekolojisi, Nitroks Dalışı, Dijital Sualtı Fotoğrafçılığı ve çok daha fazlası.

PROFESSIONAL

Eğitiminize devam ederek, başarılı bir dalgıç olana kadar giderek daha ileri düzey beceriler ve teknikler öğreneceksiniz.

Gerekli sertifika ve eğitim yeterliliklerine sahipseniz, dalış profesyoneli olabilirsiniz: Divemaster, Asistan Eğitmen veya Scuba Eğitmeni.
Bu uluslararası kabul görmüş mesleki yeterlilikler, dünyanın herhangi bir yerinde dalgıçlara eşlik etmeniz veya onları eğitmeniz için size sertifika verir.

Gerekli deneyim ve yeterliliğe sahip PSS Scuba Eğitmenleri, bir Teknik Eğitmen veya Acil Durum Eğitmeni olarak nitelendirilerek öğretmenlik kariyerlerini geliştirebilir ve dalış eğitmenlerini eğitebilirler.
Sevdiğiniz bir şeyi yapıyorsanız bunun bir iş olmadığı söylenir. Öyleyse neden bir PSS profesyoneli olup her zaman hayalini kurduğunuz hayatı yaşamayasınız?

MACERA AKIŞINIZ

Macera Akışı