RAIDaptive Open Water 20

RAIDaptive_V2

GİRİŞ

RAIDaptive programı, RAID Open Water 20 kursunun, engelli dalgıç tarafından gösterilen yeteneklere uyarlayarak, dalış sporunu engelli kişiler için yapılabilir olmasını sağlamak için tasarlanmıştır. RAIDaptive ismi, dalış camiasında programın amacını belirtmek için RAID ve Adaptive’in bir kombinasyonu ile türetilmiştir.

NASIL UYGULANIR

RAIDAptive Kursu, engelli bireylere, bağımsız olarak gerçekleştiremedikleri becerileri telafi etmek için sertifikalı RAIDaptive Dive Buddies kullanma amacıyla sertifikalı dalgıç olmalarını öğretmek için tasarlanmıştır. Öğrenci aşağıdaki tanımlamalara göre sertifikalandırılacaktır:

Tanım 1 (D1) – Öğrenci, Giriş ve Çıkışlar hariç tüm becerileri bağımsız olarak yapabilmelidir.
Tanım 2 (D2) – Öğrenci, Girişler, Çıkışlar, Acil Durum Yükselişleri ve yüzeyde BCD’yi oral yolla şişirerek pozitif yüzerlik sağlama hariç olmak üzere tüm becerileri bağımsız olarak yapabilmelidir.
Tanım 3 (D3) – Öğrenci sürekli nefes alabilmeli ve gaz kaynağını izleyebilmelidir. Öğrenci, dalışın diğer tüm yönleri için yardıma ihtiyaç duyacaktır.

Sertifikalı bir RAIDaptive Açık Su dalgıcı olmak için, öğrencilerin temel yüzme becerilerine sahip olmaları, suda rahat olmaları ve genel sağlık durumlarının iyi olması, olgun bir tutum, sağlam yargı ve öz disiplinleri olması gerekir. güvenli dalış için öğretilecek.
Kayıtlı bir sualtı doktorundan tıbbi izin alınması da gereklidir.

PRATİK DERS İÇERİĞİ

RAID online e-öğrenme akademik sunumları, quizler, final sınavı ve ayrıntılı pratik becerileri
En az dört açık deniz eğitim dalışı gereklidir.
RAIDaptive sertifikalı Eğitmenlerimiz tarafından yürütülür.