Emergency Bölümü

cKc Divers “Emergency” bölümü, adından da anlaşılacağı gibi, acil durum yönetimi ile ilgilenmektedir. Dalış faaliyetleri ile ilgili tıbbi acil durumların yönetilmesi bu bölümün odak noktasıdır.

cKc Divers, dalış acillerinin yönetilmesi ile ilgili eğitimlerde PSS Worldwide ile birlikte çalışmaktadır. PSS Worldwide eğitim programları ise ana referans olarak IRC (İtalyan Canlandırma Konseyi) tarafından belirlenen düzenlemelere dayanmaktadır. PSS Worldwide IRC’nin ilişkili kurumu olmakla birlikte , IRC ise ERC (European Resuscitation Council -Avrupa Canlandırma Konseyi) ve AHA (American Heart Association-Amerikan Kalp Derneği) ile ,canlandırma ve ilk yardım eğitiminin güncelliği ile geçerliliği açısından sürekli işbirliği halindedir.

Acil Durum Yönetim Kursları

PSS First Aid

cKc divers’ın bu kursu, ilk yardım için gerekli özel eğitim yolundaki ilk adımdır. cKc Divers Emergency bölümü , bu kursta ilk yardım uygulamalarının daha fazlasını ve dalış acillerinin genel pratik uygulamalarını kapsamaktadır.

PSS First Aid eğitimi, cKc Divers‘ın diğer eğitim bölümlerinde kurtarıcı olarak yeterlilik almak isteyen herkes için zorunlu bir gerekliliktir.

PSS Oxygen in Diving Emergencies

Artık dalış acillerinin birçoğunda, , ilk yardımın normobarik oksijen uygulaması olduğu bilinmektedir. Bu konuda sadece özel eğitim almış kişiler, maksimum verimlilik ve yetkinlik ile hareket edebilir.
cKc Divers‘da bu nedenle,  farklı şekillerde oksijen uygulamasının öğretildiği  kapsamlı bir kurs olan PSS Oxygen in Diving Emergencies ile dalış acillerinin yönetilmesinde gerekli olan özel eğitim yolundaki ikinci adımı tamamlamaktadır.

PSS Oxygen in Diving Emergencies eğitimi, cKc Divers‘ın diğer eğitim bölümlerinde kurtarıcı olarak yeterlilik almak isteyen herkes için zorunlu bir gerekliliktir.